|
Vrede van Utrecht en Bevrijdingsfestival Utrecht slaan de handen ineen en gaan tot en met 2013 een programma-inhoudelijke samenwerking aan.
Op het Vrede van Utrecht podium zie je o.a. de winnaar van de Utrechtse bandwedstrijd Clash of the Titans, singer songwriter Blaudzun, electropop van Knobsticker en balkanbeats van Mala Vita. Maar ook een muziekproject over het conflict tussen Israël en Palestina, The First Statement, ontwikkeld vanuit de Utrechtse werkplaats aan de Zeedijk. De composities gaan in op de overeenkomsten tussen Islamitische, Joodse en Christelijke cultuur. The First Statement brengt een mix tussen hiphop, Arabische melodie & zang en klassieke muziek.Op het plein van de vrijheid verrijst vanaf 1 mei een immens Vrijheidssculptuur gemaakt van sloophout. Deze sculptuur vormt het decor voor een spannende interactieve programmering met debatten, muziek, poëzie, dans, expo en video. Het programmateam is samengesteld door Vrede van Utrecht en het Bevrijdingsfestival Utrecht en bestaat uit de programmeur van het Bevrijdingsfestival Utrecht Ide Koffeman, Frank Los programmeur van het talentenpodium Bijschaven en het festival Soestvrijstaal en gastprogrammeurs Kyteman en Pax.
Nieuwe samenwerking in dienst van creatieve werkplaatsen De samenwerking tussen Vrede van Utrecht en het Bevrijdingsfestival Utrecht zal tot en met 2013 parallel lopen langs de ontwikkelingen in de nieuwe creatieve werkplaatsen in Utrecht. Onlangs is de werkplaats van de voornamelijk muzikaal en event georiënteerde stichtingen Kytopia en Habek geopend op de Zeedijk in Utrecht, een broeinest voor creatief talent, waar makers elkaar vinden in vernieuwende producties en evenementen.
Verbinding talent aan een breed publiek Het verbinden van de mogelijkheden van een jaarlijks groot en zichtbaar podium als het Utrechts Bevrijdingsfestival aan nieuwe werkplaatsen met vernieuwende programmering en ideeën is een kans voor jonge creatieven om zich op de kaart te zetten en hun kwaliteiten te tonen aan een breed publiek. De komende vier jaar zijn er genoeg mogelijkheden om dit traject verder te ontwikkelen en duurzaam in te zetten.
Bouwen aan Vrede en duurzame culturele vernieuwing Met het Vrede van Utrecht podium op het Bevrijdingsfestival in park Transwijk wil Vrede van Utrecht voorbij 2013 denken. Wij zetten structureel in op versterking van het culturele veld en koppelen dit aan aansprekende en zichtbare publieksevenementen. Altijd met een link naar onze thema’s: vrede, dialoog, respect voor verschillen. Daarbij ligt de nadruk op een duurzame verbinding van podia en evenementen aan Utrechtse culturele werkplaatsen en aan de creatieve voorhoede van de stad. Cultuur en haar inspirerende projecten zorgen dan voor vernieuwing en laten een breed en jong publiek in contact komen met met de vele mogelijkheden ervan.
Website Vrede van Utrecht
|